medic-563423_1280

  Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto stosować po lecie?

  Lato to dla większości osób czas wakacyjnych podróży, pieszych wycieczek oraz pobytu na świeżym powietrzu. Jest to okres plażowania, częstych oraz długotrwałych ekspozycji słonecznych czy też kąpieli w słonej, morskiej wodzie. Jak zapewne większość z Was wie te wszystkie czynniki mogą źle oddziaływać na stan skóry. Dlatego też po lecie skóra tak często wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Pielęgnacja, którą trzeba stosować po tym okresie powinna być o wiele bardziej intensywna, niżeli zwyczajna. Bardzo często ludzie są bezradni znajdując się w sytuacji, gdy mają świadomość poważnego uszczerbku, który został dokonany na ich skórze w wyniku niekorzystnych działań czynników atmosferycznych oraz środowiskowych. Bardzo dużo osób sama przyczynia się do tego stanu nie zapewniając sobie odpowiedniej ochrony przed tego typu urazami. Jeżeli ktoś zaniedbał swoją skore w tym okresie to na szczęście z pomocą przychodzi tutaj kosmetologia estetyczna, dzięki której będzie można dokonać odnowy oraz regeneracji skóry, a ponadto będzie można przygotować ją do prawidłowego funkcjonowania.

  Od jakich zabiegów zacząć?

  Pierwszym zabiegiem, który powinien zostać wykonany aby wspomóc proces regeneracji skóry to przywrócenie prawidłowej gospodarki wodnej. Najlepiej jeżeli zdecydujecie się na to, aby zastosować peeling wodny, który polega na dobraniu czterech rodzajów toników, które zawierają bardzo dużo substancji aktywnych, można je wykorzystać podczas sesji zabiegowej z głowicą na podciśnienie. Wystarczy zastosować delikatny spray na skórze, oczyszczając przy tym ją dokładnie z zanieczyszczeń oraz martwych komórek naskórka, otrzymując przy tym uczucie odświeżenia, nawodnienia, co skutkuje wygładzeniem oraz ujędrnieniem jej. Dzięki zawartości kwasów owocowych taki zabieg zapewnia dodatkowo ujednolicenie kolorytu skóry oraz stymuluje proces odtwórczy chociażby elastyny i kolagenu. Dodatkowo jeżeli zastosujesz mikromasaż z regulowanym podciśnieniem, który pobudzi Twój krwiobieg to wpłynie to na sprawniejszy transport substancji odżywczych oraz dotlenienie komórek, zaś jeżeli chodzi o uaktywnienie krążenia chłonki to spowoduje to zniwelowaniem obrzękowe oraz usunięciem wraz z nią toksyn.

  Mieszanina kwasów, enzymów oraz zasad

  Kwasy, enzymy oraz zasady to grupy substancji, które są kluczowymi składnikami jeżeli chodzi o bardzo dużo rodzajów zabiegów, które mają w głównej mierze na celu przeciwdziałanie fotostarzeniu. Dzięki stosowaniu ich pojedynczo, albo w sposób połączony oraz odpowiednio proporcjonalny to może to skutkować w ostatecznym rozrachunku długotrwałymi i fenomenalnymi efektami. Dlatego w sytuacji, gdy ktoś cierpi na zmęczenie oraz zniszczenie skóry wynikające z nadmiernego działania słońca to powinien rozważyć kurację tymi substancjami. Zapoczątkować uciążliwe dolegliwości może tutaj chociażby odwodnienie, które będzie skutkowało suchością oraz szorstkością skóry, jeśli dolegliwości nie będą leczone to będzie to mogło skutkować ostatecznie patologicznymi stanami zapalnymi. Najmniejszymi niechcianymi objawami po lecie mogą być chociażby występowanie pojedynczych, bądź mnogich po słonecznych plam przebarwieniowych oraz licznych trwałych rozszerzonych naczynek. Trądzik może pozornie ustąpić podczas wspomaganym słońcem okresie, jednak prawda jest taka, że prawdziwe skutki i poważne problemy z cerą zwykle pojawiają się po zakończeniu lata. Nieodpowiedzialne podejście do lata może skutkować poważnymi problemami skóry. Jeżeli zastosujecie preparaty zawierające kwasy, enzymy oraz zasady będziecie w stanie usunąć nie same skutki, ale również przyczyny, przez które wynikły leczone zmiany. Dodatkowo po zastosowaniu takiej kuracji, skóra będzie odporna również na niekorzystne warunki zimy, która podobnie jak lato nie jest najprzyjemniejszym okresem.

  Co zrobić, gdy nic innego nie działa?

  W sytuacji, gdy zwykłe preparaty i metody kosmetyczne nei dają rady trzeba poczynić poważniejsze kroki. Laser Palomar StarLux 500 jest świetnym rozwiązaniem, dzięki któremu będzie można się pozbyć najczęściej występujących i ciężkich do usunięcia zmian skórnych, które są wynikiem zbytniego oddziaływania słońca. Laser jest w stanie pokonać wszelkie problemy, które są związane ze zmianami pigmentacyjnymi skóry oraz wieloma innymi niedoskonałościami powstałymi przez słońce. Stosowanie lasera nie tylko zapewnia naprawę zniszczonej skóry, ale również zapobiega powstawaniu kolejnym problemom. Mimo wszystko i tak najważniejsza jest odpowiednia świadomość prawidłowej pielęgnacji domowej, z racji tego, że lepiej pielęgnować za w czasu, niż leczyć.

  5 najbardziej nowatorskich zabiegów medycyny estetycznej

  Napisz komentarz