couple-677585_1280 (1)

  Swędzenie pochwy – Jak się pozbyć tej dolegliwości?

  Bardzo dużo kobiet boryka się z problemem związanym ze swędzeniem pochwy i jest to dolegliwość, która dotyka kobiety obojętnie ile mają lat. Bardzo wiele osób w gruncie rzeczy kojarzy swędzenie w okolicach intymnych jako objaw infekcji, lecz istnieje naprawdę sporo czynników, które mogą być odpowiedzialne za takowy stan rzecz i nie być wcale związane z tą kwestią. Co takiego jest w stanie być powodem tego niezbyt chcianego problemu?

  Skąd bierze się swędzenie pochwy?

  Świąd pochwy w większości przypadków wynika z tego, iż u danej kobiety ma miejsce zaburzenie równowagi flory bakteryjnej, które bierze się z tego względu, iż wzrasta pH w pochwie. Podrażnienie może być również wiązane z poczuciem pieczenia. Przyczyny objawów, które są niechorobowe może być również kilka, więc warto je wymienić.

  Nierzadko osoby swędzenie pochwy jest ściśle powiązane z nadmierną jej suchością. Jest to kwestia, która jest związana z niezbyt właściwym nawodnieniem organizmu człowieka, chociaż wiadomym jest, iż przyczyny mogą być innego, jak chociażby używanie środków antykoncepcyjnych, tamponów w sytuacji, gdy miesiączka się kończy, czy też wtedy, gdy używane są niedobrze dobrane lubrykanty. Istnieje możliwość, że odpowiedzialna za poczucie swędzenia pochwy będzie prezerwatywa z lateksu, dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem może się okazać korzystanie z takiej, która została wykonana z lateksu.

  Niezwykle często świąd w pochwie dotyka kobiet, które przeżywają aktualnie menopauzę. Jeśli dodatkowo związane jest to z niezbyt dużym plamieniem i pieczeniem to istnieje możliwość, że będzie to wynikało z tego, iż dana kobieta boryka się z zanikowym zapaleniem sromu i pochwy, który bierze się z tego, iż dojrzałych kobiet zachodzą zmiany związane z wahaniami hormonalnymi. Najczęściej skutkiem takiego stanu rzeczy jest zanik tkanki tłuszczowe w wargach sromowych i zmniejszeniem się grubości tegoż, że nabłonka.

  Jak zapobiegać?

  Jeśli dostrzeżecie w swoim przypadku jakieś wyżej wymienione objawy, to przede wszystkim powinnyście przeanalizować jakiego rodzaju kosmetyki do higieny intymnej są przez Was używane. Substancje, które znajdują się w ich składzie są w stanie doprowadzić do wywołania reakcji alergicznej, doprowadzając tym samym do podrażnienie. Decydując się na wybór preparatów tego typu dobrze jest przyjrzeć się temu, aby ich pH zbliżało się do Waszego pH pochwy i powinno ono oscylować na poziomie 5,2. Dobrze jest, aby można było tam odnaleźć pałeczki kwasu mlekowego, które cechują się zadaniem, które polega na wzmożonej ochronie przed występowaniem infekcji. Trzeba również mieć na uwadze, iż w trakcie stosowanie antybiotyków ilość tego typu wartościowych bakterii ulega zredukowaniu, dlatego też w tym okresie niezwykle często możecie być narażone na to, iż świąd się pojawi.

  Podrażnienie, które skutkuje swędzeniem jest w stanie być wynikiem tego jakiego rodzaju proszki oraz płyny są przez Was stosowane podczas prania, dlatego dobrze by było jakbyście zdecydowały się na wybranie takich, które cechują się naturalnym składem, albo na takie detergenty, które są stworzone z myślą o dzieciach. Żeby doprowadzić do zminimalizowania ryzyka wystąpienia tejże dolegliwości powinno wybrać się bieliznę, która nie jest za ciasna i do tego cechuje się tym, iż została wykonana z materiałów prawdziwie przewiewnych, a w tym przypadku najlepiej sprawdzać się będzie bawełna.

  Jak objawia się infekcja intymna?

  Problematyczne swędzenie to bardzo często objaw choroby, która zaczyna się rozwijać. W tego typu sytuacjach wymagana będzie konsultacja z ginekologiem. Jedną z bardziej znanych i popularnych infekcji tych sfer jest ta, która została spowodowana na skutek działania drożdżaków, czyli grzybica pochwy. Same grzyby tego typu znajdują się w niezbyt dużej ilości w pochwie cały zaś, lecz są też takie momenty, ze ze względu na różne kwestie może dojść do tego, iż ich ilość znacznie ulegnie zwiększeniu. Im będzie ich więcej tym jest możliwość tym są one w stanie być bardziej problematyczne, ponieważ poza samym świądem taka kobieta jest w stanie odczuwać ponadto suchość pochwy, obrzęk, pieczenie, zaczerwienienie, a w niektórych przypadkach miesiączka może zostać zaburzona. Elementem bardzo wyróżniającym te objawy grzyby są gęste, białe upławy o konsystencji sera. Ponadto zakażenie można rozpoznać po tym, iż miejsce będzie miał ból podczas zbliżeń fizycznych.

  Winowajcami takiego stanu rzeczy nie są jedynie grzyby. Schorzenie może zostać wywołane również przez bakterię i wtedy mówi się o bakteryjnym zakażeniu pochwy, które jest szerzej znane jako waginoza. Bardzo często taki stan rzeczy wynika z nieodpowiedniej higieny intymnej, lecz również może brać się z tego, iż będzie miało miejsce zaburzenie pracy układu hormonalnego. W takiej sytuacji poza swędzeniem będzie można odczuwać ból podczas oddawania moczu i pieczenie. Dodatkowo upławy będą cechowały się również specyficznym rybim zapachem i ich wygląd będzie posiadał nieco specyficzny żółty, albo szary kolor.

  Czy hipotermia to poważny problem?

  Czy wiesz czym jest macierzanka?

  Napisz komentarz