woman-593141_1280

  Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

  Kwas hialuronowy już od dawna jest używany zarówno w medycynie, jak i kosmetologii. W preparatach kosmetycznych jest on składnikiem nawilżającym, który doprowadza do odbudowania uszkodzonego naskórka. Ponadto cechuje się wytwarzaniem filmu ochronnego, który jest w stanie zapobiegać utracie wilgoci i doprowadzić do wzmożonej elastyczności i jędrności.

  Lekarze podzielają jednak zdanie, iż cząsteczki kwasu hialuronowego są za duże, aby mogły dostać się do skóry właściwej, kiedy stosowana jest terapia powierzchowna, dlatego też tylko bezpośrednie ostrzykiwanie skóry jest w stanie doprowadzić do satysfakcjonujących i najbardziej efektywnych rezultatów.

  Bardzo często kwas hialuronowy stosowany jest w formie usieciowanej, szczególnie w przypadku zabiegów polegających na wypełnieniu zmarszczek, modelowaniu owalu twarzy, czy powiększeniu ust, zaś w postaci nieusieciowanej to używany jest w zabiegu mezoterapii.

  Jak działają wypełniacze usieciowanego kwasu hialuronowego?

  Specjaliści są zdania, iż człowiek blisko 25 roku życia powoli traci objętość w pewnych rejonach twarzy. Utrata jest powiązana szczególnie z utratą tkanki tłuszczowej. Ma to miejsce wtedy, kiedy człowiek się odchudza, bądź poddaje się mocnemu wysiłkowi fizycznemu.

  Kiedy się chudnie, tkanka tłuszczowa z twarzy zanika i widoczne jest to na skroniach, przy oczach i policzkach, zaś kobiety dodatkowo tracą tkankę tłuszczową w piersiach. W takiej sytuacji najefektywniejszym rozwiązaniem będzie udanie się do gabinetu medycyny estetycznej, w którym można znaleźć wypełniacze.

  W takich zabiegach w większości przypadków stosowany jest usieciowany kwas hialuronowy, ponieważ jest on w stanie utrzymać się w ciele od 6 do 18 miesięcy. Proces wypełniania może być związany ze zmarszczkami i bruzdami. Lekarze uważają, iż wypełnianie może być stosowane również wtedy, gdy dana osoba chce poprawić swoje rysy twarzy, czyli doprowadzić do niechirurgicznego liftingu. W takiej sytuacji specjaliści nie są skupieni na pojedynczych zmarszczkach, tylko traktują twarz jako całość. W większości przypadków takie zabiegi dokonywane są z zastosowaniem mikrokaniuli, czyli swoistej igły, bez ostrej końcówki, dzięki czemu można zminimalizować ryzyko uszkodzenia naczyń krwionośnych. Tego typu kwas hialuronowy świetnie spisuje się podczas powiększania oraz modelowania ust. Poza poprawą jędrności i kształtu widoczne jest również ich lepsze nawilżenie.

  Mezoterapia przy zastosowaniu nieusieciowanego kwasu hialuronowego

  Mezoterapia należy do grona metod biorewitalizacji skóry, dzięki śródskórnemu podawaniu preparatów, które są czynnie biologiczne. Podstawowym składnikiem w mezoterapii jest właśnie kwas hialuronowy, który pozwala na osiągnięcie efektu odżywienia i niezwykle mocnego nawilżenia.

  Tego typu zabiegi wykonywane są z nieusieciowanym kwasem hialuronowym, a jest to taki preparat, który jest w stanie utrzymać się w skórze nie dłużej niżeli 3 tygodnie. Trzeba jednak mieć świadomość, iż samo jego działanie cechuje się tym, iż jest dłuższe, ponieważ to dzięki niemu komórki tkanki łącznej są stymulowane do tego, aby odbudować kolagen i elastynę. W większości przypadków tego typu zabiegi skupiają się na podaniu kwasu hialuronowego przy użyciu niezwykle cienkiej igły. Warto zauważyć, że większość zabiegów tego typu może być wykonana z zastosowaniem mikrokaniul.

  Cała prawda o botoksie

  Napisz komentarz