lab-316553_1280

  5 najbardziej nowatorskich zabiegów medycyny estetycznej

  Warto zastanowić się, które zabiegi medycyny estetycznej można w dzisiejszych czasach ocenicie jako takie, które dają spektakularne rezultaty są całkowicie bezpieczne, a ponadto w nowatorski wręcz sposób są w stanie odmienić i poprawić wygląd każdej kobiety, która z nich skorzysta.

  Radiesse

  Jest to całkowicie nowatorski preparat, który idealnie nadaje się do wypełnienia zmarszczek, bruzd oraz jest również pomocny przy modelowaniu konturów twarzy. Głównym składnikiem radiesse jest hydroksyapatyt wapnia, który jest jednym ze składników budulcowych kości. Został on opatentowany i poddany wielu testom i lekarze oraz specjaliści doszli do wniosku, że jest to całkowicie bezpieczna substancja. Warto wspomnieć, że w odróżnieniu do innych preparatów, osoba która z niego skorzysta nie musi dokonywać próby alergicznej, nie jest ona tutaj wymagana. Zabieg przy pomocy tego preparatu skutkuje stymulowaniem syntezy kolagenu, a co za tym idzie efekt, który się otrzyma jest długotrwały. Radiesse jest podawane w sposób głęboki i podskórny, w te miejsca gdzie skóra jest w stanie stracić swoje napięcie. Są to miejsce, które są najbardziej narażone na głębokie zmarszczki oraz bruzdy. Preparat po zastosowaniu daje oszałamiające efekty, zwłaszcza jeżeli chodzi o odmłodzenie skóry dłoni, czy też modelowanie kształtu nosa. Pierwszym najbardziej zauważalnym efektem po jego zastosowaniu jest natychmiastowe wypełnienie głębokich zmarszczek oraz dodanie objętości skórze. Kolejnym etapem działania tego preparatu jest pobudzanie fibroblasty, dzięki czemu buduje się nowy kolagen. Efekt zabiegu jest w stanie utrzymać się nawet przez 18 miesięcy. Po tym czasie użyty preparat powinien zostać całkowicie wchłonięty, zostawiając przy tym sprężystą siatkę z włókien kolagenowych.

  Restylane Vital Lido

  Tym razem jest to preparat, który bazuje na kwasie hialuronowym. Podawany jest formie bardzo delikatnej iniekcji. Jest to preparat o tymczasowym działaniu, ponieważ ulega wchłonięciu, a ponadto jest on w stu procentach bezpieczny. Zabieg przy użyciu tego preparatu polega na ostrzykiwaniu wybranego obszaru skóry przy pomocy niewielkich dawek, które w sposób natychmiastowy są w stanie poprawić jej nawilżenie oraz jędrność. Kwas hialuronowy jest substancją, która znajduje się w preparacie Restylane Vital Lido, ale warto zwrócić uwagę, że znajduje się on tam w specjalnej stabilizowanej formie, dzięki czemu preparat jest w stanie zdecydowanie dłużej pozostać w tkankach, a efekt nawilżenia skóry może utrzymać się nawet do 9 miesięcy. Kolejnymi właściwościami zabiegu to między innymi wzmożona produkcja kolagenu oraz przywrócenie przesuszanej skórze jej elastyczności, a co skutkuje efektem odmłodzenia rysów twarzy. Warto również wspomnieć, że Restylane Vital Lido zawiera w sowim składzie Lidokainę, a co za tym idzie cały zabieg jest praktycznie bezbolesny. Preparat może być używany na całej twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach.

  Mezobotox

  Botox już przez wiele lat jest używany jako preparat, który ma odmłodzić wygląd i wygładzić zmarszczki. Przez bardzo długi okres pacjenci oraz lekarze często decydowali się na zastosowanie zbyt dużych dawek tego preparatu, dlatego toksyna botulinowa została okrzyknięta mianem co najmniej kontrowersyjnej. Nadmierne stosowanie botoxu skutkowały wręcz unieruchomieniem twarzy, a co za tym idzie uniesione brwi oraz opadanie powiek prezentowały się groteskowo. Najnowsza technika jednak od tego odchodzi i polega ona na tym, ze preparat jest podawany w minimalnych dawkach w czoło oraz okolice oczu, przypominając przy tym nieco mezoterapię. Przy takim zabiegu stosuje się około 30 mikro nakłuć, dzięki czemu nawet najgrubsze zmarszczki ulegają spłyceniu, a drobne linie zostają wygładzone. Tak zastosowany botox nie będzie skutkował efektem maski.

  Regeneris

  Regeneris jest programem autologicznej biostymulacji komórek skóry. Polega on na tym, że podaje się bezpośrednio do skóry, przy pomocy metody drobnych iniekcji osocza bogatopłytkowe, które zawierają aktywowane płytki krwi. Przyśpieszają one odnowę skóry oraz pobudzają aktywność komórek. Efektem jest gładsza, bardziej elastyczna i odmłodzona skóra. Regeneris jest w pełni wchłanialny przez organizm i jest całkowicie biokompatybilny. Stosuje się go między innymi w chirurgii plastycznej, ortopedii, kardiologii, okulistyce i stomatologii.

  Miękki lifting

  Jest to idealna alternatywa dla wszystkich inwazyjnych zabiegów. Stosuje się tutaj niewielki ilości wypełniacza bazującego na kwasie hialuronowym, podawany jest w duże obszary. Można poprawić napięcie skóry oraz wymodelować twarz. Gęstość oraz plastyczność jest zależna od miejsca zastosowania.

  Jakie zabiegi medycyny estetycznej warto stosować po lecie?

  Popularne zabiegi medycyny estetycznej

  Napisz komentarz