fatburning

  Jak zredukować tkankę tłuszczową?

  Każdy z nas marzy o zgrabnej sylwetce. Często jednak trudno uniknąć pokus i odmówić sobie małych przyjemności, niekorzystnie wpływających na nasze ciało. Skutkiem takiego działania są wałki tłuszczu zalegające na naszym ciele. Niestety, takie mankamenty urody demotywują nas, a nawet wpędzają w depresję. Wydają się być nie do pokonania, a nam brakuje planu i pomysłów jak z tym walczyć. Jeśli masz za sobą liczne diety, a w dalszym ciągu zmagasz się z nadmierną tkanką tłuszczową na swoim ciele, przeczytaj i dowiedz się jak skutecznie ją zredukować.

  Odpowiednia dieta
  Pamiętaj, że to co jesz bezpośrednio wpływa na poziom tkanki tłuszczowej w twoim organizmie, dlatego w utrzymaniu zgrabnej sylwetki tak ważna jest zbilansowana dieta. Oto podstawowe zastosowania żywieniowe, aby zgubić zbędne kilogramy:

  • Unikaj węglowodanów. Duża ilość węglowodanów może być główną przyczyną nadwagi. Trzeba podkreślić, że są również bardzo cennym składnikiem odżywczym, dostarczającym energii do naszego mózgu. Jednak duża ilość spożywanych węglowodanów, czyli po prostu cukrów, powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Jak to się dzieje? Częste spożywanie żywności wysoko przetworzonej powoduje zwiększenie kalorii w diecie. Jeśli nie mamy możliwości spożytkowania i wykorzystania tej dodatkowej energii, glukoza przekształci się w tłuszcz. Jest to bardzo prosto droga do nadwagi, a w następstwie – do otyłości. Dodatkowo działają szkodliwie na cały nasz organizm, powodując liczne choroby.
  • Ogranicz tłuszcze. Tłuszcz zawiera najwięcej kalorii, dlatego jego spożywanie musisz szczególnie ograniczyć. Oczywiście potrzebujemy tłuszczów z różnych powodów, np: są dobrym źródłem energii, więc jeśli nie będziesz dostarczać ich w odpowiedniej ilości, organizm zacznie spalać mięśnie. Nie można więc w całości zaprzestać spożywania tłuszczów. Jak więc znaleźć złoty środek? Najlepiej aby ok. 30% twoich kalorii pochodziło z tłuszczów, resztę niech stanowią tłuszcze nienasycone z orzechów, ryb, jaj, olejów czy awokado.
  • Jedz dużo błonnika. Dodatkowo spożywany błonnik zapewni sytość. Najlepiej spożywać produkty, które mają w sobie naturalny błonnik, a nie ten sztucznie wytwarzany. Aby pokonać głód jedz pełne ziarna, makaron razowy, warzywa i owoce. Produkty te są mało kaloryczne i nie zwiększają niechcianej tkanki tłuszczowej.
  • Jedz mało a często. To bardzo dobrze znana zasada, która świetnie sprawdza się w praktyce. Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie, jednak pamiętaj, aby nie jeść na siłę. Zwróć uwagę również na to, że przekąska w formie jabłka bądź jogurtu również jest uważana za posiłek. Spożywając małe porcje nie obarczasz organizmu nadmiernym trawieniem, a z kolei częste dawki pobudzają jego trawienie. W rezultacie w organizmie odkłada się mniej tłuszczu.

  Trening
  Przy redukcji tkanki tłuszczowej nie możesz zapomnieć o specjalnych ćwiczeniach. Sama dieta nic nie da, jeśli nie połączysz jej z aktywnością fizyczną. Najskuteczniejszą formą spalania tkanki tłuszczowej będzie intensywny trening całego ciała. Jeśli ćwiczysz partiami, dużą ilością powtórzeń w serii, sprawiasz, że zaczyna kształtować się wytrzymałość fizyczna, a nie masa czy siła. Full body workout spali tłuszcz z całego ciała. Skuteczną i niezbędną redukcji tkanki tłuszczowej jest również trening aerobowy czyli np. bieganie. Taki trening wykonuj 3-4 razy w tygodniu, aby uzyskać efekty.

  Kriolipoliza
  Jest to innowacyjny zabieg usuwający nadmierną ilość tłuszczu z naszego organizmu. Bezinwazyjny sposób dla osób z nadmierną tkanką tłuszczową: http://www.anlaya.pl/redukcja-tkanki-tluszczowej/ . Na czym polega? Specjalne urządzenie chłodzi wybraną część ciała do momentu, aż zniszczy nieporządane komórki. Jest to apoptoza czyli kontrolowana śmierć komórek. Następnie martwe komórki są stopniowo wydalane z organizmu, podobnie jak niepotrzebne składniki przemiany materii. Efekt kriolipolizy jest bardzo naturalny, nienatychmiastowy, w całości widoczny po ok. 4 miesiącach, zupełnie jak naturalne odchudzanie. Taki zabieg trwa ok. 70 minut i można go stosować na różnych partiach ciała. Kriolipoliza jest świetną alternatywą dla osób, które nie mogą poradzić sobie z redukcją tkantki tłuszczowej.

  Ten zabieg, jak i inne innowacyjne metody upiększania ciała, znajdziesz w SPA anlaya.pl.

  Jak radzić sobie z porfiriami?

  Kto jest dotknięty zespołem jelita drażliwego?

  Napisz komentarz