Portrait of woman applying moisturizer cosmetic on her eyelid

  Wszystko o serum do twarzy – czym jest, kiedy zacząć i jak je stosować?

  Serum do twarzy to jeden z najszybciej działających kosmetyków, gdyż jego skład jest znacznie bogatszy, niż ten stosowany np. w kremach czy balsamach do twarzy. Serum też najczęściej kojarzy się z produktem, który nakładamy na poszczególne partie twarzy, tak aby walczyło z wybranymi problemami. To zarówno prawdziwy pogląd jak i czasami nieco mylny… natomiast, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego bardzo skutecznego kosmetyku o szerokim spektrum działania to zachęcam do dalszej lektury artykułu.

  Czym jest serum do twarzy?
  Istnieje kilka rodzajów serum do twarzy. Najpopularniejsze z nich to serum:

  odmładzające do twarzy. Przykładem takiego kosmetyku jest serum Vichy Idealia, które skutecznie redukuje oznaki starzenia się skóry i poprawia jej jakość niezależnie od wieku i kondycji,

  • ujędrniające,
  • kojące,
  • wygładzające,
  • nawilżające,
  • wzmacniające.

  Serum do twarzy to kosmetyk upiększający, który zazwyczaj działa zdecydowanie silniej niż krem, a przy okazji zachowuje bardziej lekką konsystencję. Nie jest to jednak reguła, gdyż tak samo w ofercie różnych firm można znaleźć wysoce odżywcze serum, które ma zdecydowanie bardziej gęstą konsystencję. Przyjmuje się, że w serum wszystkie składniki aktywne są zdecydowanie bardziej skoncentrowane niż w innych kosmetykach, dlatego jego działanie zdecydowanie szybciej przynosi pożądane efekty nawet wtedy, gdy nie używamy go codziennie i kilka razy w ciągu dnia.

  Kiedy zacząć stosować serum do twarzy?
  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby serum do twarzy zacząć stosować nawet w wieku 20 lat. Warto wtedy wybierać głównie te nawilżające i z zawartością witamin A i E, które potocznie nazywane są „witaminami piękna”, wykazują one działanie silnie antyoksydacyjne. Dzięki nim zwalczane są wolne rodniki, które powodują starzenie się skóry.

  Następnie stosowanie innego rodzaju serum na przykład odmładzającego można rozpocząć już po 25 roku życia, kiedy produkcja kolagenu w naszej skórze zaczyna gwałtownie spadać, a my odczuwamy ten spadek poprzez osłabienie jej kondycji. Podczas pierwszych kuracji przy pomocy serum można stosować je w formie dawek i na podstawie wskazań producenta i według określonego harmonogramu. Jeśli natomiast zauważysz, że Twoja skóra potrzebuje codziennego zastosowania specyfiku, możesz zacząć intensywniej go używać po obserwacjach trwających przez około trzy tygodnie.

  Gdy przekroczysz 35 lat, serum powinno stać się Twoim niezbędnym kosmetykiem. Najlepiej, jeśli wtedy wybierzesz to o działaniu przeciwstarzeniowym.

  Jak używać serum do twarzy?
  1. Najpierw określ, w jakiej kondycji obecnie jest Twoja skóra, a następnie zastanów się, jakie niedoskonałości chcesz skorygować i na jaki efekt liczysz po stosowaniu kosmetyku.

  2. Wygodnym sposobem na odpowiednie dawkowanie serum jest wybieranie tego w specjalnych ampułkach i saszetkach, najczęściej podzielone są one także według czasu kuracji, co ułatwi Ci jej rozplanowanie.

  3. Zastosowanie serum w ciągu dnia nie rozwiązuje wszystkich problemów naszej skóry. Zazwyczaj nie zawiera ono żadnego filtru przeciwsłonecznego, dlatego szczególnie w ciągu dnia należy użyć dodatkowego kosmetyku, który będzie go zawierał. Właśnie z tego powodu serum sprawdza się najlepiej, jako kosmetyk stosowany na noc kompatybilnie z kremem z tej samej serii przeznaczonym do smarowania w ciągu dnia.

  4. Nie obawiaj się, że serum będzie działało zbyt mocno na Twoją skórę, przez co przestanie ona reagować na pozostałe kosmetyki. Korzyści z użycia serum wynikają z tego, że skóra wybiera sobie z zawartości kremu składniki, których potrzebuje pomijając przy tym resztę.Pamiętaj, że zawsze jest lepiej przeciwdziałać wszelkim niedoskonałościom skóry niż je leczyć, dlatego rozpoczynaj stosowanie serum możliwie jak najwcześniej oczywiście z rozsądkiem i w odpowiednich dawkach.

  Różnego rodzaju serum do twarzy o szerokim działaniu, przeznaczone do różnego rodzaju skóry możesz znaleźć na stronie http://www.vichy.pl/rodzaje-produktow/serum-do-twarzy/ps1006.aspx.

  Sposób na nieinwazyjne pozbywanie się tłuszczu

  Problem z pigmentacją skóry: jak usunąć przebarwienia posłoneczne na twarzy?

  Napisz komentarz