url-3

  Problem z pigmentacją skóry: jak usunąć przebarwienia posłoneczne na twarzy?

  Przebarwienia, czyli widoczne ciemne plamki, rozsiane na niektórych partiach skóry stanowią poważny problem estetyczny. Szpetne, duże brązowe “piegi” znacznie odróżniają się od otaczającej je zdrowej skóry. Istnieje mnóstwo przyczyn powstawania przebarwień, jednak dermatolodzy podkreślają, że jedną z najczęstszych jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV, czyli przesadne opalanie się. Jak usunąć przebarwienia na twarzy i jak nie dopuścić do ich ponownego powstawania?

  Jak powstają przebarwienia posłoneczne?
  Wszelkiego rodzaju przebarwienia na skórze powstają w wyniku hiperpigmentacji, czyli zmian barwnikowych. Brązowe lub brunatne plamki na twarzy pojawiają się, kiedy skóra zaczyna się bronić przed zbyt intensywnym promieniowaniem ultrafioletowym. Nadmierne światło słoneczne pobudza do pracy komórki pigmentacyjne, czyli melanocyty, które zaczynają wytwarzać zbyt dużą ilość barwnika, zwanego melaniną. To właśnie zaburzenia pracy melanocytów, a więc patologicznie zwiększona produkcja melaniny jest bezpośrednią przyczyną występowania przebarwień posłonecznych.

  Jak usunąć przebarwienia posłoneczne na twarzy?
  Pierwszym krokiem w pokonaniu przebarwień posłonecznych na twarzy zawsze powinna być wizyta w gabinecie dermatologicznym. Jest to bardzo ważne, ponieważ plamy pigmentacyjne mogą stanowić nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny. Ponadto tylko dermatolog jest w stanie ocenić wagę problemu i zdiagnozować, jak głęboko proces hiperpigmentacji zaszedł, a w efekcie zaproponować odpowiedni plan leczenia.

  Usuwanie przebarwień na skórze za pomocą odpowiedniej pielęgnacji
  W zależności od indywidualnego przypadku, czyli stanu natężenia przebarwień posłonecznych, lekarz może zaproponować dwie ścieżki leczenia. Pierwszą, nieco łagodniejszą, jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Polega ona na regularnym używaniu specjalnych kosmetyków (dermokosmetyków), które mają uregulować funkcjonowanie melanocytów i przywrócić skórze jej naturalny wygląd. Pielęgnacja skóry z przebarwieniami ma wymiar kilkustopniowy. Rozpoczyna się od systematycznego złuszczania zrogowaciałego naskórka peelingami, zawierającymi retinol, wyciąg ze szczawiu, arbutynę czy kwasy: kojowy, fitowy lub azelainowy. Kolejnym krokiem jest stosowanie specjalnych kremów na przebarwienia zmniejszających pigmentację, czyli ograniczając wytwarzanie barwnika. Poza tym dobry krem na przebarwienia posłoneczne powinien cechować się działaniem rozjaśniającym, dzięki któremu nieestetyczne brązowe plamki szybko znikną z twarzy.

  Przy pielęgnacji skóry z hiperpigmentacją oprócz stosowania odpowiednio dobranych kosmetyków duże znaczenie ma także ochrona przeciwsłoneczna. W tym celu dermatolodzy zalecają stosowanie preparatów z filtrami UV. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest używanie kremu na przebarwienia z linii BB o podwójnym działaniu korygującym koloryt i chroniącym skórę przed szkodliwym wpływem promieni ultrafioletowych.

  Usuwanie przebarwień na skórze za pomocą medycyny estetycznej
  Innym sposobem na poradzenie sobie z przebarwieniami na twarzy jest poddanie się zabiegom medycyny estetycznej. Tego typu usług dermatologicznych jest bardzo wiele. Peelingi medyczne, mezoterapia, laseroterapia, mikrodermabrazja – to tylko niektóre zabiegi pomagające zwalczać problemy z hiperpigmentacją skóry. Należy jednak pamiętać, że tego typu leczenie powinno być ustalone wyłącznie przez lekarza specjalistę, który dokładnie wie, który zabieg usunie konkretny rodzaj przebarwień.

  Jak zapobiec powstawaniu przebarwień na twarzy?
  Osoby, które skutecznie usunęły przebarwienia na twarzy powinny przede wszystkim unikać nadmiernego opalania się i wystawiania skóry na największe słońce (w godzinach między 11-15). Jeśli już kontakt z silnym promieniowaniem UV jest nieunikniony należy pamiętać o zastosowaniu dobrego kremu ochronnego oraz założeniu kapelusza z dużym rondem. O wiele łatwiej jest zapobiegać powstawaniu przebarwień, niż później je wyleczyć – może potwierdzić to każdy, kto choć raz zmagał się z problemem zaburzonej pigmentacji skóry.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przebarwień na skórze, odwiedź stronę internetową: http://www.laroche-posay.pl/Mi%C4%99dzynarodowa/uroda/strona-g%C5%82%C3%B3wna-h.aspx

  Wszystko o serum do twarzy – czym jest, kiedy zacząć i jak je stosować?

  Wady i zalety medycyny naturalnej

  Napisz komentarz