woman-431658_1280

  Cała prawda o botoksie

  Botoks jest uważany za jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który budzi w zasadzie najwięcej kontrowersji. Można spokojnie powiedzieć, że posiada on zarówno tak samo dużo przeciwników jak i zwolenników. Prawda jest taka, że jak to już na świecie bywa z racji tego, że większość osób nie edukuje się na wiele tematów łatwo wytwarzają się pewne legendy i plotki na temat różnych popularnych, budzących emocje rzeczy. Botoks jest tak popularną substancją, z racji tego, że pomimo wielu alternatyw oferuje on odmłodzenie o 10 lat, poprzez absolutne wygładzenie zmarszczek. Korzystając z jakichkolwiek kremów nie osiągnie się tego typu rezultatów. Wiele osób jednak twierdzi, że powoduje on efekt sztuczności. Warto jednak rozwiać wszystkie mity oraz półprawdy na temat tej substancji.

  Botoks nie trwa wiecznie

  Efekty zabiegu nie trwają na zawsze tak jak by mogło pomyśleć wiele osób. Prawda jest taka, że botoks utrzymuje się tylko i wyłącznie przez bardzo krótki okres, a dokładniej przez około 3-4 miesiące. Po tym etapie skóra wraca do początkowego stanu. Przez cały okres działania botoksu mięśnie twarzy działają o wiele słabiej, a co za tym idzie odzwyczajają się one od wielu ruchów. Wiele osób, które przed stosowaniem botoksu posiadało na zbyt ekspresyjną mimikę twarzy po zabiegu odzwyczaja się od tego.

  Botoks to jad kiełbasiany

  Jest to prawda, ale nie można powiedzieć, że jest to taka sama trucizna, ponieważ ilość zastosowanego botoksu do zabiegów estetycznie wynosi maksymalnie 100 jednostek. Zaś dawka śmiertelna, która jest w stanie zabić człowieka o wadze 70 kilogramów wynosi od 2500 do 3000 jednostek. Dlatego w środowisku lekarzy i specjalistów od medycyny estetycznej uważany jest on za preparat bardzo bezpieczny. Do dnia dzisiejszego nie zanotowano żadnych nieodwracalnych klinicznych działań po zastosowaniu botoksu. Warto jednak pamiętać, że jeżeli ktoś poddaje się zabiegowi zbyt często to efekt utrzymuje się o wiele krócej, jednak warto wspomnieć, że z każdym kolejnym zabiegiem potrzebuje się coraz mniej preparatu, ponieważ mięśnie odpoczywają znacznie bardziej wraz z kolejnym zabiegiem.

  Botoksem nie powiększa się ust

  Ludzie często mylą botoks z kwasem hialuronowym. Samym botoksem tak naprawdę nikt nie jest w stanie powiększyć ust, można jedynie niwelować tzw. uśmiech dziąsłowy, albo lekko zrealizować okolice ust, aby nie pojawiały się tam brzydkie podłużne bruzdy, zwane również zmarszczkami palacza. Wielu lekarzy decyduje się również na podawanie botoksu w okolice żuchwy, w mięsień żwacz, dzięki czemu można zniwelować nocne zgrzytanie zębami, a co za tym idzie ograniczyć problemy stomatologiczne, które mogą na wskutek nadmiernego zgrzytania wystąpić.

  Botoks to nic nowego

  Botoks w medycynie jest stosowany już od ponad trzydziestu lat, z wieloma sukcesami. Leczy się nim wiele chorób chociażby zeza oraz przykurcze mięśni między innymi towarzyszące mózgowemu porażeniu dziecięcemu. Podaje się go również osobom, które cierpią na nadpotliwość, pozwala on leczyć łojotok skóry, a również wpływa pozytywnie na walkę z migrenowym oraz napięciowym bólem głowy. Jest to preparat, który jest bardzo dokładnie przebadany, a wszystkie efekty pozytywne jak i negatywne są znane wszystkim osobom, które interesują się tym tematem.

  Botoks to jeden z zabiegów, które warto polecić kobietom przed 30

  Jest to substancja, która ma działanie prewencyjne i jeżeli chodzi o niwelowanie zmarszczek mimicznych nie ma sobie równych. Wystarczy, że kobieta zdecyduje się na to a by raz na pół roku, albo rok wygładzić nim czoło to jest szansa na to, aby w ogóle uniknąć jakichkolwiek zmarszczek i istnieje możliwość, że nie pojawią się one wcale. Nie ma sensu czekać na pięćdziesiąt lat, ponieważ na mocno utrwalone bruzdy botoks nei będzie w stanie zadziałać już tak spektakularnie. Jeżeli ktoś będzie chciał się ich pozbyć będzie zmuszony do tego, aby wypełnić je kwasem hialuronowym, albo wygładzić je przy pomocy lasera.

  Botoks jest zabiegiem lunchowym

  Warto pamiętać, że w odróżnieniu do innych zabiegów medycyny estetycznej botoks wcale nie wymaga przygotowania, ani znieczulenia, a tym bardziej rekonwalescencji. Lekarz jedynie będzie prosił o wykonanie kilku grymasów, aby zobaczyć jak wygląda mimika u pacjenta, a następnie wstrzyknie botoks w miejsca, które uzna za stosowne. Ukłucia nie powinny boleć, zaś jedynym problemem, który może skutkować lekkim poczuciem strachu jest fakt, że na skórze mogą pojawić się bąbelki, które będą wyglądać podobnie do tych po ugryzieniach komarach.

  Jakie zabiegi medycyny estetycznej wybierają Polacy?

  Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym?

  Napisz komentarz