smile-191626_1280

  Jak naturalnie wyleczyć zapalenie zatok?

  Przez bardzo długi czas zapalenie zatok obocznych nosa traktowano jako chorobę, która jest nieznanego pochodzenia, zaś leczenie odbywało się przy pomocy drogi tzw. punkcji, która polegała na przebijaniu jednej ściany, a następnie drugiej ściany komory, po czym następowało ściąganie stamtąd zielone, gęstej ropy, która była powodem upartego, frontalnego bólu głowy. Bywa też tak, że czasami ropa przedostaje się do nosa i istnieje możliwość częściowego jej wydalenie przy odpowiednio silnym wydmuchaniu nosa. Zatokowy katar jest uznawany za dosyć łagodną formę zapalenia komór Highmore’a, ale mimo wszystko jest ona oceniana jako choroba chroniczna.

  W dzisiejszych czasach już doskonale wiadomo,ze zapalenie komór obocznych nosa spowodowane jest przez nerki. Niewłaściwe funkcjonowanie nerek, z wyniku obciążenia nadmiarem soli w pożywieniu oraz nikotyną może spowodować przeróżnego rodzaju zanieczyszczenia krwi, które gdy nie mają ujścia w moczu na zewnątrz, starają się znaleźć w organizmie miejsce, w którym byłby w stanie się ulokować. Najczęstszym miejscem, gdzie się lokują są właśnie komory oboczne nosa i właśnie tam mnoży się wiele drobnoustrojów, które skutkują powstanie stanu zapalnego.

  Jak wygląda kuracja zapalenia zatok?

  Zapalenie komór leczy się w spół zewnętrzny, ale również wewnętrzny. Zewnętrzna kuracja zakłada wykonanie okładu. Aby zrobić odpowiedni okład potrzeba kwiatu rumianku i ziela nostrzyka, które zostaną położone na płótnie. Następnie trzeba je zaparzyć poprzez polanie wrzątkiem, a później odsączyć okład. Ciepły okład należy położyć na twarz, w taki sposób aby można było się mocno inhalować zapachem ziół. Okład powinien być trzymany przez minimum pół godziny, jest to wystarczająco długi czas, dzięki któremu rozgrzeje się oraz pobudzi się ropę, która znajduje się w komorach. Jeżeli zaś chodzi o leczenie wewnętrzne to trzeba do tego wypić napar z ziół, który wspomoże oczyszczanie krwi przez nerki oraz przewód moczowy. Napar może zostać wykonany z takich ziół jak pęczki oraz liść brzozy, liść mącznicy, liść maliny, liść czarnej porzeczki, ziele rdestu ptasiego, jagody jałowca, kłącze perzu, korzeń wilżyny, nać i nasienie pietruszki, nasienie czarnuszki i nasienie kozieradki. Do stworzenia wywaru wystarczy zastosować dwa, albo trzy rodzaje ziół. Dzięki czemu sprawi się, że bóle poza tym, że znikną to na pewno już ponownie nie powrócą.

  Jak przygotować napar?

  Przygotowując leczniczy wywar warto pamiętać o tym, że zioła, nasiona, kwiaty i jagody powinno się zaparzyć w sposób zwyczajny. Wystarczy wsypać łyżkę stołową do szklanki ze wrzątkiem ,a następnie to przykryć i trzymać tak przez około 10-15 minut, a następnie odcedzić. Jeżeli zaś chodzi o ziele skrzypu to trzeba zastosować nieco inne metody, ponieważ przyrządza się je osobno. Gotowanie ziela skrzypu musi trwać pod przykryciem przynajmniej pół godziny, wsypując garść ziela skrzypu na jeden litr wody. Po ugotowaniu do garnka ze skrzypem należy wsypać pozostałe składniki naparu. Bardzo podobny problem sprawią tutaj korzenie, kora i kłącza. Dlatego jeżeli chcecie je wykorzystać ot najlepiej jeżeli zaczniecie od tego, aby je przygotować. Gotować je trzeba przez około 5-10 minut, pamiętając o proporcji jedna łyżka na szklankę wody. Jeżeli jednak wolicie zdecydować się na gotowe specyfiki ziołowe to przy tej dolegliwości bardzo dobrze spisywać się będą takie preparaty jak Fitolizynę, Urogran, sok łopianu i sok brzozy. Sposób ich użycia powinniście odnaleźć na opakowaniu. Jeżeli jednak chcecie pozbyć się choroby poprzez zmiany w swojej diecie to powinniście uwzględnić tutaj przede wszystkim takie produkty jak: seler, pietruszkę, kalafior, pieczarki, pomidory, szpinak i codzienne surówki z tych lub innych warzyw i owoców.

  Jak zwalczyć kolkę żółciową naturalnymi metodami?

  Sposób na zwalczenie bólu gardła domowymi sposobami

  Napisz komentarz