beauty-422700_1280

  Jak leczyć zaburzenia seksualne u kobiet?

  Coraz częściej można zauważyć, że wśród kobiet istnieje naprawdę bardzo dużo różnego rodzaju zaburzeń seksualnych. Prawda jest taka, że aż 50% niepowodzeń życia małżeńskiego ma swoje źródło w nieudanym pożyciu. Rezultatem tego typu problemów to oczywiście najczęściej rozpad związku, a bywa również tak, że towarzyszą temu wielkie życiowe tragedie. Potrzeby seksualne według wielu ekspertów znanych na całym świecie są zdecydowanie większe niżeli głód. Bardzo istotnym jest tutaj aby je odpowiednio poznać, a co za tym idzie móc sobie z nimi poradzić. Najważniejsze, żeby obserwować organizmy swój i partnera, dzięki czemu będzie się wiedziało czego się tak naprawdę potrzebuje. Bardzo istotnym jest to, aby móc nazwać daną reakcję, która Was martwi. Niestety bardzo często jest tak, że partnerzy boją się o tym rozmawiać i uważają to za swoiste tabu, z racji tego, że ciągle w wielu społeczeństwach rozmowy na tego typu tematy uważane są za wstydliwe. Niestety ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że niektóre objawy mogą być symptomami chorób czy też początkiem nieprawidłowych reakcji organizmu. Najważniejszą rolę w sprawach seksualnych stanowi układ nerwowy i o tym warto i również trzeba pamiętać. Wynika to z tego, że jest on w sposób bardzo dokładny powiązany z układem płciowym każdego człowieka. Ekspertami w tych sprawach, do których powinno się zwracać w sytuacji, gdy ma się problemy to seksuolodzy, ginekolodzy, a a w niektórych przypadkach nawet psychiatrzy. Jeżeli ma się jakieś kłopoty, powinno się poszukać porady w ich gabinetach. Pamiętajcie, że jeżeli zdecydujecie się na tego typu leczenie to musicie to również robić ze swoim partnerem, bez współpracy niczego nie osiągnięcie.

  Jak wyglądać fakty na temat popędu seksualnego?

  Popęd seksualny jak dobrze ludziom wiadomo nie występuje w sposób identyczny wśród kobiet i mężczyzn. U mężczyzn jest on najbardziej pobudzony pomiędzy 20, a 35 rokiem życia, zaś później z roku na rok stopniowo maleje. Zaś wśród kobiet pożądanie seksualne jest największe w okolicach 30 roku życia i dopiero po 40 rokiem zaczyna stopniowo wygasać. Występują również coś takiego jak oziębłość płciowa, nazywa się tak zmniejszony popęd seksualny u osób, które są całkowicie zdrowe. Zaś z drugiej strony, gdy jest on zdecydowanie zbyt duży to taka osoba może wykazywać cechy erotomanii.

  Kobiety, które zaszły w ciąże również mają ochotę na seks, jednakże w przypadku kobiety, która zaszła w ciąże po raz pierwszy ochota przez 3 miesiące się bardzo zmniejsza, zaś jeżeli jest to któraś ciąża z kolei to poziom popędu seksualnego pozostaje u nich bez zmian. Zaś w drugim trymestrze ciąży większość kobiet okazuje oznaki zwiększonej pobudliwości płciowej. Zaś od 7 do 9 miesiąca ciąży aktywność seksualna u kobiet jest zdecydowanie osłabiona, nie mają one w tym okresie zbytniej ochoty na kontakty seksualne.

  Większość zdrowych mężczyzn nie posiada tego typu zmian. Kobiety w ciąży w większości przypadków mogą uprawiać seks, jeżeli lekarz nie poinformuje kobietę o jakichkolwiek przeciwwskazaniach.

  Najczęstsze przeciwwskazania przed uprawianiem seksu w ciąży to:

  • wcześniejsze poronienia samoistne,
  • problemy z donoszeniem ciąży,
  • przedwczesne porody, krwawienia z dróg rodnych,
  • przedwczesne uprzednio odpłynięcia wód płodowych

  Po narodzinach, gdy kobieta urodzi dziecko w wyniku karmienia dziecka u kobiety występuje wcześniejszy nawrót reakcji seksualnych, jednak trzeba pamiętać o tym, że karmienie piersią dziecka nie jest gwarancją na to, że taka kobieta nie zajdzie w ciąże. Można być w ciąży i jednocześnie karmić dziecko, obie sprawy nie wykluczają się w żaden sposób.

  Jakie są najczęstsze zaburzenia seksualne?

  Najczęstszymi zaburzeniami seksualnymi u kobiet są

  Pochwica

  Objawia się to nieumyślnym i podświadomym skurczem mięśni pochwy. Jest to reakcja na próbę wprowadzenia do niej prącia. Niekiedy skurcz mięśni powoduje u kobiety silny ból. Najczęstszym powodem jest lęk, często nie do ustalenia. Nieudana próba może pogłębić pochwicę. Kobieta cierpiąca na pochwicę bywa sfrustrowana.

  Oziębłość seksualna

  Kobieta, która cierpi na tę chorobę nie wykazuje pociągu seksualnego i nie ma reakcji seksualno-emocjonalnych.

  Dyspareunia

  Kobieta nie jest w stanie osiągnąć orgazmu z konkretnym partnerem. Może towarzyszyć temu ból.

  Jak poradzić sobie z oziębłością seksualną u kobiety?

  Naturalne metody na walkę z zaburzeniami seksualnymi:

  • Masaż erotyczny
  • Zadbanie o higienę
  • Afrodyzjaki (Wino rozmarynowe)
  • Płukanka pochwowa z kory dębu

  Jak poprawić wzrok naturalnymi metodami?

  Napisz komentarz