man-407084_1280

  Jak poprawić wzrok naturalnymi metodami?

  Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach decyduje się na to, aby nosić okulary optyczne. Noszą je już zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Bardzo dużo osób zaczyna również je nosić ze względu na modę, jednak prawda jest taka, że jest to moda, która tak naprawdę wynika z przymusu potrzeby noszenia takich okularów. Najlepszym wyjściem na wyleczenie choroby oczu jest tak naprawdę zrezygnowanie z noszenia okularów, które tylko pogłębiają ją. Prawda jest taka, że oczy tak samo jak wiele innych narządów potrafi się regenerować. Tak samo jak poprzez odpowiednio prowadzoną rehabilitację do sprawności dochodzi złamana ręka,a labo noga tak również poprzez ćwiczenia można poprawić sprawność oczu i doprowadzić tym samym do lepszego, a nawet normalnego widzenia. Wynika to z naturalnych sił organizmu, które posiada każdy człowiek. Ta metoda została stworzona przez doktora WIlliama Batesa, amerykańskiego profesora okulistyki, który wymyślił wiele ćwiczeń, przeznaczonych do ćwiczenia oczu i zarządzającego nim umysłem.

  Komu pomoże metoda Batesa?

  Najczęściej metody profesora Batesa pomagają osobom, które cierpią na popularne wady wzroku takie jak k krótko i dalekowzroczność, starcza dalekowzroczność, astygmatyzm, zez. Może się również okazać bardzo pomocna przy chorobach oczu, które wynikają z fizycznego, albo psychicznego przemęczania organizmu. Dzięki ćwiczeniom Profesora Batesa oczy mogą z powrotem wrócić do dawnej formy i może to skutkować pozytywnymi efektami przy takich chorobach jak jaskra, a nawet zaćma – katarakta. Aby metoda doktora Batesa mogła zadziałać to najważniejsza jest tutaj tak naprawdę motywacja, cierpliwość, wytrwałość oraz wiara w uzdrawiające moce organizmu. Bez prawidłowego podejścia nie ma możliwości, aby udało się wyleczyć problemy zdrowotne.

  Odpręż swoje oczy – Palming

  Jest to ćwiczenie, które powinno stać się u ludzi wręcz nawykiem, czymś codziennym jak chociażby mycie zębów. Warto pamiętać o tym, aby wykonywać to chociaż 2-3 razy dziennie. Każdy zapewne dobrze wie, że oczy najlepiej odpoczywają w ciemności. To właśnie wtedy mięśnie oczu oraz więzadła oczne się rozluźniają. Ponadto tylko w ciemności organizm wytwarza bardzo istotną dla oczu substancję zwaną rodopsyną. Warto zadbać o to, aby w ciągu dnia zlikwidować jakiekolwiek źródło światła. Palming jest metodą, dzięki której nie dociera do oczu światło, polega ona na zasłaniu oczu środkiem dłoni. Gdy przykłada się tak dłonie to trzeba pamiętać, żeby zbytnio nie naciskać na gałki oczne. Dodatkowo trzeba również pamiętać o tym, że bardzo istotne jest tutaj rytmiczne i spokojne oddychanie. Stosując taką metodę widzi się zupełnie inna czerń. Wynika to z tego, że jest to czerń, która jest całkowicie pozbawiona światła. Jak zapewne wiecie czerń to brak koloru, a co za tym idzie nie odbija promieni świetlnych, dzięki czemu siatkówka patrząc się w czerń odpoczywa. Trzeba uważać podczas wykonywania tego ćwiczenia, ponieważ dużo ludzi widzi różne odcienie szarości, barwne plamy, albo iluzję kolorowych świateł.

  Niektórym osobom pomaga również wcześniejsze patrzenie na czarny przedmiot, albo myślenie o pewnych czarnych obiektach, podczas wykonywania tej metody, jednak nie ma sensu aby skupiać się na czarnych obiektach, narażając przy tym umysł na zbyt duży wysiłek. Trzeba zadbać o to, aby umysł był całkowicie odprężony, ponieważ tylko wtedy można ujrzeć idealną czerń. Dlatego też trzeba zadbać o to, aby nie oddziaływały na Was takie nieprawidłowości wynikające z ciała, czy umysłu jak zmartwienie, złość, gniew, depresja, zmęczenie, głód, ból czy też choroba. Jeżeli jesteście w jednym z tych stadium spróbujcie się od niego uwolnić, ponieważ przyczyniają się one do gorszego widzenia czerni, a tym samym do zmniejszonej efektywności samego palmingu.

  Palming powinien być stosowany kilka razy dziennie, ale jedynie przez kilka, albo kilkanaście minut. Może być wykonywany w ciągu dnia tak często jak macie na to ochotę i oczywiście wtedy, gdy macie na to czas. Prawidłowy wykonany palming jest jedną z najlepszych metod relaksacyjnych dla oczu. Poza samą poprawą funkcjonowania oczu palming jest również skuteczny ze względu na to, że jest w stanie zniwelować ból oczu, głowy, a nawet bóle z innych części ciała.

  Jak leczyć zaburzenia seksualne u kobiet?

  Jak pozbyć się kamieni żółciowych?

  Napisz komentarz